Rodinné domy Chválkovice

Dachi prodejce developer vám nabízí rezidenční projekt souboru rodinných domů s patrnou funkcionalistickou inspirací. Domy jsou situovány v olomoucké městské části Chválkovice a nabízí komfortní bydlení. Soubor bude tvořen 15 nízkoenergetickými rodinnými domy, ideálně orientovanými na východ/západ. K prodeji jsou rodinné domy přízemní nebo patrové o dispozicích 4-5+kk, se dvěma koupelnami a garáží pro jedno auto i venkovním parkovacím stáním.
Výstavba domů začala na podzim 2018, termín kolaudace 03/2020.
Domy jsou koncipovány v nízkoenergetickém standardu s velkou váhou na ekologické a tradiční postupy výstavby. Domy budou postaveny z broušených cihelných bloků Porotherm Profi 300 mm a zateplená broušená cihla Porotherm 30 TS Profi 300 mm německé výroby. Vnější plášť domu bude uzavřen tepelně-izolačním polystyrenem v tloušťce 200 mm a omítkou. Všechny jednotky budou nachystány na vytápění a ohřev plynovým kotlem. Teplo v domě bude zajišťovat podlahové vytápění „teplovodního typu“. K možným nadstandardům, za které si však budoucí majitelé připlatí, pak lze jmenovat např. zbudování krbu, připojení jednotek klimatizace nebo centrálního vysavače.
Lokalita:
Projekt je situován 10 minut jízdy od centra Olomouce, severovýchodním směrem. Opět během několika dojezdových minut je dosažitelné oblíbené výletní místo Olomoučanů – Svatý Kopeček, včetně Zoologické zahrady. Lokalita je se Svatým Kopečkem spojena také cyklostezkou. Přímo v místě zástavby, na Železniční ulici, zastavují v pracovních dnech městské autobusové linky 31 a 700. Pouhých 5 minut pěšky je zastávka městského autobusu 11, jezdícího v desetiminutových intervalech po celý týden mezi hlavním nádražím a Svatým Kopečkem, deset minut pěšky je na zastávku tramvaje, v jejíž bezprostřední blízkosti se nachází také dva supermarkety Billa a Lidl.

Popis lokality

ulice Železniční, Chválkovice, Olomouc