Byty na návsi

31 bytů v originálním projektu arch. Jana Línka. Venkovská idyla s komfortem města v historickém jádru Dolních Měcholup.
Novostavba dvou bytových domů v soukromé zahradě se nachází v historickém jádru Dolních Měcholup. Architektonický návrh respektuje stávající historický charakter zástavby, výškovou hladinu i strukturu veřejného prostranství, na kterou přímo navazuje. Přitom však nabízí osobitou architekturu, která nekopíruje, ale vnáší do existujícího území novou kvalitu.
Projekt Byty na návsi jde proti těm trendům, které se snaží o unifikovanou produkci malometrážních bytů. Přestože v domech naleznete i „běžné“ byty 1+kk – 3+kk, jako jeden z mála projektů v Praze nabízí prostorné rodinné byty 4+kk, 5+kk a dokonce 6+kk.
Domy jsou jen třípodlažní. Oba mají tvar písmene L. Menší z nich přiléhá k historické návsi a tvoří vstup do celého areálu. Kromě bytů budou v této budově i dvě menší provozovny, které ohou sloužit jako ordinace nebo kancelář. Zadní budova se obrací do zahrad sousedních rodinných domů. V obou domech mají přízemní byty přímý výstup na předzahrádky, 1. patro a obytné podkroví jsou většinou propojeny do prostorných mezonetových bytů. Přestože jde o nízkopodlažní stavby, jsou všechny byty dostupné výtahem z garáží i přízemí. Vstup do mezonetů je v horním podlaží, kde jsou velkoryse řešené obývací pokoje s prostorem otevřeným až do střešního hřebene. Po schodech pak scházíte do spodního patra s ložnicemi, koupelnami a WC.
Standard vybavení zahrnuje mimo jiné dřevěné masivní podlahy, bezfalcové interiéroví dveře výšky 210 cm, venkovní žaluzie nebo rolety i přípravu na klimatizaci ve všech bytech.
Základní údaje:
31 bytů, 2 menší provozovny
Zahájení výstavby: říjen 2020
Plánované dokončení: červen 2022
Platební podmínky:
• 100 000 Kč - rezervační poplatek po podpisu rezervační smlouvy
• 10 % z kupní ceny - po podpisu smlouvy o smlouvě budoucí kupní
• 90% Doplatek kupní ceny - po kolaudaci

Popis lokality

Dolní Měcholupy jsou menší městskou částí a dodnes si zachovaly charakter a urbanismus původního vesnického sídla. Přitom ale zázemí zahrnuje školu, školku, moderní sportovní halu, venkovní sportoviště a několik dětských hřišť, ordinace lékařů, restaurace i obchod.
Výhodou této poklidné lokality je praktické dopravní spojení. Několik autobusových linek zajišťuje rychlou dostupnost konečné stanice metra trasy A, odkud dojedete za 15 minut na Václavské náměstí. Pár minut jízdy autem se u Štěrboholské spojky nachází Obchodní centrum Štěrboholy a Fashion Arena Prague Outlet, nedaleko je i přírodní park navazující na Hostivařskou přehradu, golfové hřiště a oblíbený rodinný park Krtkův svět.