Bydlení Brâník

CHYTRÉ BYDLENÍ @Braník (Bydlení Brâník) je nový rezidenční areál a další z projektů Trigema Chytré bydlení, který zanedlouho vyroste v Praze 4 - Braníku. Rezidenční areál Bydlení Brâník, který je citlivě zasazen do lokality pražského Braníka. Jednotlivé bytové domy areálu s téměř 140 byty mají maximálně 5 nadzemních podlaží a navazují na tradiční zástavbu okolního města. Bytové objekty doplňují tři segmenty rodinných domů, které jsou svými dispozicemi a rozlehlými jihozápadně orientovanými pozemky určeny té nejnáročnější klientele.

Rodinné domy na dosah centra Prahy zasazené do bohaté zeleně nedaleko rekreačních, vodních a sportovních oblastí představuje obrovský luxus, jehož je v současné době na trhu naprosté minimum. Tři druhy domů jsou situovány v jižním cípu komplexu. Domy 1-5 se vyznačují rozlehlými pozemky, 6-11 zase ukrytím zahrad do vnitrobloku a 12-15 zase velkorysými dispozicemi i pozemky.

Kompozice projektu přispívá široké variabilitě preferencí. Solitérní objekty A1 a A2 umístěné uprostřed areálu naplní požadavky na intimitu rodinného bydlení. Krajní objekt B lemující Vrbovu ulici a Branické náměstí naplní očekávání všech městsky založených rodin.

Severním výhledem z oken získají pocit života v tradičním městském koloritu, jižní pohled naopak pohladí jejich ducha přírody a zeleně. Poslední bytový objekt C, jenž areál chrání jako podkova, nabídne pestrou škálu malometrážních bytů. Zároveň je v něm k dispozici mnoho velkých bytů s rozlehlým příslušenstvím v podobě teras, balkónů a lodžií.

Popis lokality

Lokalita Braník patří k pražským místům, která si na jedné straně zachovala svůj osobitý charakter a současně nabízí mnoho nového a inspirativního. Rychle se odsud dostanete do centra i za jeho hranice.
Autobus: z Braníka za několika málo minut na Smíchovské nádraží, Budějovickou nebo na Novodvorskou
Vlak: z Branického nádraží na Kačerov, do Vršovic nebo na Hlavní nádraží. Opačným směrem na Zbraslav, k řece Sázavě či na Dobříš.
Automobil: přes Jižní spojku, Pražský okruhu a další komunikace.
Obchody a služby: obchůdky, restaurace, provozovny všeho druhu. Obchodní centra na Novodvorské, Pankráci, Andělu či Chodově.
Možnosti vzdělání: půltuctu mateřských školek, základní škola, mnoho hřišt.