Velká zemědělská usedlost nazývaná Dařenice - barokní statek vybudovaný jako panský hospodářský dvůr

Dařenický ovčín, obec Loukov u Mnichova Hradiště, okres Mladá Boleslav Prodej celého uzavřeného objektu (čp.39 a čp.40) a pozemků (parc.č. 742/10 a 770/1) v k.ú. Loukov u Mnichova Hradiště ve velmi klidném a tichém prostředí nedaleko řeky Jizery. Areál je vzdálen z Prahy cca 60 km, z Liberce cca 40 km po rychlostní komunikaci D10 (E65) a dále cca 5 km po místní asfaltové komunikaci až k široké vjezdové bráně. Zde vozovka končí.

Čtveřice budov označených písmeny A - D obklopuje jimi uzavřené obdélníkové nádvoří velikosti 75 x 95 m2. Před budovou A je velká oplocená zahrada s možností vjezdu širokými vraty z přilehlé asfaltové vozovky, před budovou D je menší oplocená zahrada. Celková zastavěná plocha i pozemky zahrad mají plochu 10 662 m2.

Budova A: Monumentální „ovčín“ se sýpkami. Zachovány původní konstrukce krovů a architektonický výraz budovy se zvoncovitými střechami. Částečně už rekonstruováno. Unikátní stavba, která nemá v Čechách obdoby – vybudoval v 19. století kníže Rohan jako panský dvůr k zámku Sychrov. Sál s pískovcovými sloupy. Jednotlivé místnosti: v I.NP – 5x technické místnosti, ateliery atp., ve II.NP. - 3 pokoje, ve III.NP – balkon, 3x atelier atp., ve IV.NP – velký atelier atp. Veškeré dřevěné krovy ve všech budovách jsou v naprostém pořádku, nenapadeny žádným škůdcem. Celková užitná plocha 1 572 m2.

Budova B: Stodola – užitná plocha 408 m2 ve velmi dobrém stavu.

Budova C: I.NP - stáje, přípravna, atp. II.NP - atelier, podkroví s arkýři. Celková užitná plocha 666 m2.

Budova D: I.NP - z poloviny obytné prostory, které přecházejí do dlouhého klenutého sálu v jehož konci je schodiště vedoucí do II.NP – atelier po celé ploše půdy, krov původní dřevěný. Celková užitná plocha 860 m2.

Elektro---,
telekomunikace a internet - pevné připojení O2
Vodovod – vlastní zdroj
Kanalizace – jímka na vlastním pozemku
Zemní plyn – STL na hranici pozemku s HUP

Objekt částečně již rekonstruován - viz. fotodokumentace.
Velmi zajímavá investice.
Podrobnější materiály a informace k nahlédnutí v RK.

1.Staroměstská realitní

Na Příkopě 857/18, Praha 1, 110 00