Lučany nad Nisou - horská chata (+ dvě vedlejší stavby)

Horská chata Barbora (742 m.n.m.) stojí na jižním svahu vrchu Krásný v turisticky vyhledávané oblastni CHKO Jizerské hory, nedaleko rozhledny Bramberk, 1 km nad městečkem Lučany nad Nisou a 1,5 km od běžkařské stopy Jizerské magistrály. Předmětem nabídky jsou 3 samostatné stavby na vlastním pozemku o celkové výměře 13.065 m2 (včetně zastavěné plochy):

(1) hlavní stavba s č.p. 269 (ubytovací kapacita cca 50 lůžek / restaurace); jedná se o průběžně udržovanou stavbu; od roku 2009 do současnosti byly provedeny následující práce: rozvody vody, odpadů, topení a částečně el. instalace; vybavení kuchyně; sanitární vybavení toalet a koupelen včetně obkladů; nátěr střešní krytiny, výměna okapů

(2) vedlejší stavba I. = kterou tvoří v přízemí garáž a skladovací prostory; v prvním patře se pak nachází herna

(3) vedlejší stavba II. = typická horská chata pro rodinné bydlení; aktuálně ve fázi započaté rekonstrukce; provedeny bourací práce a částečně rozvod instalací

Základní dispoziční rozdělení hlavní stavby přikládáme, další stavební dokumentace na vyžádání.
Vytápění a ohřev vody zajišťují dva navzájem nezávislé kotle na tuhá paliva, voda z vlastní studny (nový přívod do objektu), odpad řešen jímkou (lze řešit i čističkou odpadních vod).

Celoroční příjezd autem nezpevněnou komunikací ve vlastnictví města.

Dle evidence v katastru nemovitostí se jedná o objekt k bydlení, je tak možné čerpat hypoteční úvěr (případně převzít ten stávající; to však není podmínkou).

Obchod s realitami.cz

Za Valem 1497/6, Praha 4, 148 00