Prodej bývalé hraběcí hájovny na Slunečné u České Lípy

Toužíte po domě s historií a jedinečným geniem loci, kam byste utíkali před shonem města? Po domě z nějž byste se na všechny starosti a stres mohli dívat s nadhledem? Doslova …?

Nyní máte jedinečnou příležitost získat bývalou hraběcí hájovnu, která kdysi patřila do majetku Albrechta Hohenlohe-Waldenburg-Schillingsfürst-Kaunitz.
Dům se nachází v oblíbené rekreační obci Slunečná poblíž České Lípy a Nového Boru, kde pobýval třeba Vlastimil Brodský. Stojí pod lesem v jihovýchodním svahu a z jeho oken a terasy je fantastický výhled na jednu z nejkrásnějších částí Čech. U odpolední kávy si tak můžete vychutnávat pohled na Bezděz, Ralsko, Českou Lípu nebo třeba i Ještěd.
Dům je užíván jako nadstandardně vybavená chalupa. Kromě tří velikých ložnic, dvou koupelen, kuchyně, jídelny, obývacího pokoje lze v přízemí využít hernu s kulečníkem a saunu s malou koupelnou a ochlazovacím bazénkem. To vše pod původními kamennými klenbami a s výstupem na terasu s výhledem do kraje.
Do herny je samostatný vstup, ale dá se do ní projít i z domu.
Dům je vytápěn eko-kotlem na dřevo. Je ale možné ho temperovat el. bojlerem a el. přímotopy. Odpad je do septiku. Elektřina je zavedena. Voda z veřejného řadu a z lesního pramene.

Zahrada pod domem je svažitá, zbytek pozemku je víceméně rovinatý a využívaný pro parkování aut a pro posezení. Část směrem k lesu nad domem je vyvýšená a je možno na ní postavit další objekt.
Slunečná leží u hranice Českého středohoří. Jen asi 1km od ní přechází krajina do Lužických hor a jen o kousek dál jsou Labské pískovce a České Švýcarsko. Totéž platí o Kokořínsku a dalších turistických lokalitách. Nedaleko je několik golfových hřišť. V Liberci a na Jedlové lze lyžovat. Okolím vede řada cyklistických a turistických tras.
Dům je v dobrém stavu a ihned obyvatelný.

Hledáte něco v tomto duchu? kontaktujte nás, abychom se mohli dohodnout na rezervaci konkrétního času vaší prohlídky v rámci prohlídkového dne, který se uskuteční v sobotu 27.7. od 09:30hod. do 11:30hod.

RE/MAX Living

Hrnčířská 2456, Česká Lípa, 470 01