Prodej, Dům RD samostatný, 10407m2, České Chalupy

Realitní České spořitelny nabízí k prodeji rodinný dům s pozemky v obci České Chalupy - Nová Ves u Brlohu na Českokrumlovsku. Jedná se o ucelený soubor nemovitostí, které tvoří uzavřený čtverec. Bývalý statek je členěn do třech na sebe navazujících souborů, kdy jeden je využíván k rodinnému bydlení, druhý je provozován jako rodinný penzion a třetí se skládá z bývalých hospodářských budov.
Dispozice: v přízemí byt 3+KK, koupelna a spižírna, v patře, do kterého se vchází zevnitř po schodišti je velká půda s možností vybudování další obytné části a jeden pokoj. Obytná část prošla postupně rekonstrukcí, pouze koupelna je v původním, ale funkčním stavu s možností rozšíření.
Druhá část domu, která je využívána jako penzion má v přízemí společenskou místnost, kuchyni, sprchy, sociální zázemí a chodbu se schodištěm do patra ve kterém jsou pokoje pro hosty s kapacitou deseti lůžek. Na tuto část navazuje technická část domu s ateliérem, velkou půdou připravenou k rozšíření ubytovací kapacity a stodolou, která je z části uzavřena a z části otevřena a slouží jako posezení a klidová zóna. V uzavřené stodole jsou dva boxy na koně.
Dále navazují bývalé hospodářské prostory, kde je nyní sklad paliva, sklepy a technické místnosti.
Střechy jsou z části osazeny novou krytinou a z části původní, avšak v dobrém technickém stavu. Okna jsou dřevěná, podlahy dlažby a koberce. Fasáda nemovitosti prošla rekonstrukcí, stejně jako další části stavby.
Vytápění domu je zajištěno dvěma kotli na TP, každá část má svůj vlastní kotel, dále má každá budova samostatný přívod elektřiny a vlastní odběrné místo. Vodovod je obecní, kanalizace je řešena septikem.
Část pozemku je oplocena ohradníky. České Chalupy jsou vzdáleny cca 22 KM od Českého Krumlova, 21 Km Od Českých Budějovic a 20 Km od Prachatic. Obec Brloh cca 5 Km, je zde škola a školka, obchody a občanská vybavenost. V místě je zajištěno autobusové spojení. Lokalita je na hranici přírodní rezervace Blanský les.

Realitní společnost ČS / BOARS, s.r.o.

Husova tř. 640/33, České Budějovice, 370 05