reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

Barokní sýpka láká na originalitu: chcete bydlet v Domově s duší?

Barokní sýpka láká na originalitu: chcete bydlet v Domově s duší?

3.3.2020: Přejete si bydlet v interiéru, na jehož výstavbu se použilo dřevo pokácené v roce 1711? Sýpka z 18. století, přebudovaná na velkorysé prostorné byty se zachovalými původními restaurovanými prvky, nabízí velice osobitý styl bydlení. V bytech najdete barokní sloupy, dřevěné trámy a kamenné obložení, staré téměř tři sta let.

Sýpka v Sokolnicích nedaleko Brna, která prošla unikátní rekonstrukcí, pochází z roku 1745. Pod názvem Domov s duší vzniklo v původních prostorách dvacet jedna zcela originálních bytů, propojujících historickou velkolepost s nejnovějšími technologiemi. „Moderní prvky budově vdechly originalitu, funkčnost a zároveň citlivě doplnily kvalitu, prověřenou staletími. Zapomeňte na umělý kámen, plastová okna či laminátové podlahy. Zapomeňte na napodobeniny čehokoliv a vsaďte na staletími prověřené materiály,“ říká investorka Jolana Zouharová.

Byty mají dispozice 1 až 4+kk a rozlohy od 37 do 105 metrů čtverečních. Většina z nich jsou s lodžiemi a terasami, byty v přízemí disponují vstupem do soukromé zahrady. Interiéry zdobí barokní trámy a sloupy, na jejichž zhotovení bylo použito dřevo pokácené na začátku 18. století. V celém domě se zachovalo co nejvíce původních materiálů. Okna rámuje kamenné ostění, vchodové dveře z masivního dubu jsou původní a po citlivé restauraci. „Domu jsme ponechali historické kouzlo, zároveň dbáme na všechny moderní a funkční prvky bydlení. Střechu jsme pokryli klasickou bobrovkou, na míru jsme vyrobili dřevěné lodžie, které do bytů vnášejí dostatek světla a umožňují vytvořit si domov s venkovní oázou,“ doplňuje investorka Jolana Zouharová. Podlahy v obytných prostorech jsou dřevěné, koupelny mají špičkové vybavení od značek Villeroy&Boch, Hansgrohe a Kaldewei.

Originální nejsou jen byty, ale i celá budova. Při vstupu do domu vcházíte do prostorné haly s ručně vyrobenou cihelnou dlažbou. Výjimečný je stometrový společný prostor v přízemí, který slouží jako místo pro setkávání, oslavy, výstavy nebo přednášky. Budova disponuje také společnou zahradou. „V projektu Domov s duší sázíme nejen na kvalitu řemeslného zpracování, detaily, prvotřídní materiály nebo estetiku, ale především na kvalitu života, kterou toto osobité bydlení nabízí. Přírodě na dosah, přesto s městem za zády,“ uzavírá Jolana Zouharová.

Domov s duší najdete v poklidné části obce Sokolnice na Brněnsku. Jen necelých sto metrů od sýpky leží areál zámecké zahrady a na ni navazující lesní obora. V obci je veškerá občanská vybavenost a fungující dopravní systém IDS - autobusem se na brněnské autobusové nádraží Zvonařka dostanete do půl hodiny, autem je to to centra města zhruba dvacet minut. Sokolnice leží sedm kilometrů od městské části Brno Tuřany a vzhledem ke své výhodné poloze je velmi žádanou lokalitou.

- tisková zpráva -

Zdroj: www.domovsdusi.cz