JRD letos plánuje zahájit přípravu více než 2 000 zdravých bytů

JRD letos plánuje zahájit přípravu více než 2 000 zdravých bytů

20.4.2021: Developerská společnost JRD, která loni dosáhla rekordního obratu 1,61 mld. Kč, se letos chystá zahájit přípravu až 2 200 bytových jednotek o celkové velikosti kolem 145 tis. m2. V následujících dvou letech by tak mohla uvést na trh přibližně 800 bytů se zdravým vnitřním prostředím. Člen skupiny JRD Group má dále v plánu pokračovat v akvizicích stavebních pozemků, při nichž se zaměří na větší územní celky vhodné pro realizaci rozsáhlých rezidenčních projektů. Zároveň již brzy rozšíří své portfolio o první ryze administrativní budovu a poprvé tak vstoupí do segmentu komerčních nemovitostí.

Společnost JRD má nyní v nabídce sedm pražských environmentálně šetrných projektů s celkem 631 byty, 7 rodinnými domy a přibližně 20 komerčními prostory. Ty doplňuje mimopražský rezidenční areál Touškovský háj s 94 stavebními pozemky a Rezidence Silver Port se 70 jednotkami, které prodává pro investora Rezidence Na Palouku. Developer aktuálně staví šest projektů ze svého portfolia (Kratochvíle Stochovská, Na hvězdárně Třebešín, Green Port Strašnice, Rezidence Michelangelova, Touškovský háj a Rezidence Silver Port), u dvou již brzy spustí výstavbu (Bohdalecké kvarteto a Císařská vinice) a v jednom nedávno odstartoval prodeje bytů (Vital Kamýk). Zároveň plánuje uvést na trh další dva projekty v Praze 12 a v Praze 9 a pokračovat v nákupu stavebních pozemků i větších územních celků. „Tím to ale zdaleka nekončí. Ještě letos se totiž chystáme zahájit přípravu projektů s přibližně 2 200 byty, které budou splňovat všechny parametry zdravé a udržitelné výstavby. Budeme při ní klást velký důraz nejen na návrh kvalitního architektonického a urbanistického konceptu jednotlivých staveb, ale také na větší participaci odborníků a veřejnosti při jejich začleňování do veřejného prostoru: chtěli bychom vypsat nejméně pět architektonických soutěží. Celkově jsme v uplynulém půl roce nakoupili akvizice pro nové rezidenční projekty s budoucími výnosy přibližně 3,2 mld. Kč, a to především v lokalitách Praha 15 a Praha 4,“ komentuje Jan Řežáb, majitel JRD.

Developer spadá pod skupinu JRD Group, jež zastřešuje pět firem pod značkou JRD (JRD Development, JRD Property, JRD Energo, JRD Invest a Millenium Technologies). Ty pokrývají široké oborové spektrum od developmentu a nákupu nebo prodeje pozemků přes energetiku z obnovitelných zdrojů až po investice do výnosových nemovitostí. „Všechny pojí naše filozofie, že cestou k udržitelné budoucnosti je spojení moderních technologií, čisté energie, ekologického přístupu a omezení energetické náročnosti staveb. Naším cílem je být lídrem v oblasti udržitelnosti a expandovat do zahraničí. I při realizaci zdravých a šetrných developerských projektů proto využíváme přírodní materiály a inovativní technologie, na jejichž vývoji často spolupracujeme s odbornými organizacemi (například UCEEBem či Českou radou pro šetrné budovy), vysokými školami i soukromými subjekty. Jako vhodný příklad se nabízí luxusní projekt Císařská vinice, kde použijeme nové zdivo VAPIS P10 s výbornou vzduchovou neprůzvučností 47 dB, které jsme vyvinuli společně s firmou VAPIS, vytápění a chlazení stropem pomocí tzv. aktivovaného betonového jádra nebo tepelně-izolační okenní skla Eclaz pro více přirozeného světla v interiéru. Uvažujeme zde také o instalaci nadřazeného systému měření a regulace v kombinaci s chytrou domácností Loxone,“ dodává Jan Řežáb.

Foto: Luxusní projekt JRD Císařská vinice získal certifikaci společnosti SaintGobain za parametry zdravého bydlení „SaintGobain Multicomfort“

O společnosti JRD Development:
Společnost JRD Development, člen skupiny JRD Group, byla založena v roce 2003. Jako první developer v České republice se zaměřila na výstavbu nízkoenergetických a pasivních bytových domů a v současné době je na tomto trhu lídrem. O kvalitě jejích projektů se zdravým bydlením, které realizuje se spoluinvestory, svědčí nejen zájem klientů, ale také řada ocenění, jež stavby za svůj architektonický a ekologický přínos získaly v mnoha renomovaných soutěžích. Uspěly například v mezinárodní soutěži moderních stavebních projektů s výjimečnou energetickou, konstrukční a architektonickou hodnotou Building Efficiency Awards (BEFFA) nebo v soutěžích Fasáda roku, Best of Realty – Nejlepší z realit, E.ON Energy Globe Award a Český energetický a ekologický projekt roku. Energeticky pasivní projekt Ecocity Malešice se navíc umístil v roce 2019 mezi deseti přelomovými šetrnými stavbami poslední dekády zvolenými členy České rady pro šetrné budovy.
JRD zrealizovala již 23 developerských projektů. V současné době má v portfoliu 8 projektů (Kratochvíle Stochovská, Rezidence Michelangelova, Na hvězdárně Třebešín, Green Port Strašnice, Bohdalecké kvarteto, Touškovský háj, Císařská vinice a Vital Kamýk), další v přípravě a věnuje se prodeji bytů v projektu Rezidence Silver Port pro investora Rezidence Na Palouku. Řada odborníků z ČR i zahraničí se na ně jezdí inspirovat a načerpat odborné znalosti. Velké bytové projekty Ecocity Malešice a Park Hloubětín totiž snesou srovnání se špičkovými zahraničními projekty, jako jsou SolarCity v rakouském Linci, Newgate ve Vídni, Vauban ve Freiburgu, nebo švédský projekt Hammarby Sjöstad ve Stockholmu.
JRD je členem České rady pro šetrné budovy, Centra pasivního domu, Asociace developerů a Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí. Její majitel Jan Řežáb je členem vědecké rady Univerzitního centra energeticky efektivních budov (UCEEB) ČVUT v Praze.

O skupině JRD Group:
JRD Group zastřešuje skupinu firem pod značkou JRD: JRD Development, JRD Property, JRD Energo, Millenium Technologies a JRD Invest. Všechny jejich aktivity staví na jednotné filozofii, že cesta k udržitelné budoucnosti spočívá v propojení moderních technologií, čisté energie, ekologického přístupu a omezení energetické náročnosti staveb. Jednotlivé divize pokrývají široké spektrum oborů: od developmentu a nákupu či prodeje pozemků přes energetiku z obnovitelných zdrojů až po investice do výnosových nemovitostí. Z projektů moderní energetiky skupiny JRD Group stojí za zmínku portfolio fotovoltaických elektráren o výkonu přes 11 MWp, druhý největší větrný park v ČR s instalovanou kapacitou 26 MW nebo technologie plazmového zplyňování (environmentálně šetrné zpracování odpadů za účelem výroby elektrické a tepelné energie).

- tisková zpráva -

Zdroj: www.jrd.cz

Autor: JRD