reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

Proč se dřevostavby prodávají čím dál lépe? Nejsou za tím mimořádné slevy, výhodné hypotéky či náhlý záchvat ekologického smýšlení.

Proč se dřevostavby prodávají čím dál lépe? Nejsou za tím mimořádné slevy, výhodné hypotéky či náhlý  záchvat ekologického smýšlení.

4.9.2017: Ale ať už je to jakkoli, počty majitelů nových dřevostaveb u nás za poslední roky strmě stoupají. Možná namítnete, že je to obecný trend – máme více peněz, tak více nakupujeme. To je sice pravda, ale také si více vybíráme, co si za své peníze pořídíme!

Z údajů ČSÚ a ADMD vyplývá, že v roce 1999 byl počet dokončených rodinných domů v ČR 8 251, z toho dřevostavby tvořily 1,12 %. V roce 2014 vzrostl tento podíl na 9,48 %. Rok 2016 byl ovšem ve vývoji počtu realizovaných dřevostaveb na našem trhu rekordní. Dokončeno a zkolaudováno bylo celkem 2 013 domů s dřevěnou nosnou konstrukcí, což bylo oproti roku 2015 více o 222 domů, resp. o 12 %. Celkový podíl nových dřevěných domů na trhu tak narostl na 14,37 %. Srovnání s rokem 1999 pak nepotřebuje komentáře. V praxi to znamená, že tempo růstu dřevostaveb bylo v roce 2016 téměř třikrát rychlejší než u domů realizovaných jinými technologiemi, těch - pro srovnání - bylo 14 010.

Dřeva se bát nemusíte
Existuje řada zdůvodnění takového růstu - kromě již zmíněného jsou to například také výhodné podmínky financování, rostoucí počet spokojených lidí apod. Podle nás je ale hlavním důvodem fakt, že se lidé přestali dřevostaveb bát. Bát se toho, že dřevěný dům shoří, nebo že dřevo není trvanlivý stavební materiál. Dávno víme, že tomu tak není. Dřevěné domy jsou srovnatelné s těmi zděnými ve všech parametrech a v mnohých je i předčí. A hlavně jsou to domy pro mnoho generací, stejně jako ty zděné.

Okouzlení dřevem
Obavy dokáže nejúčinněji rozptýlit poznání pravdy. V tomto smyslu vykonal v uplynulých letech obrovskou práci veletrh DŘEVOSTAVBY, probíhající každoročně počátkem února v areálu Výstaviště Praha – Holešovice. Desítky firem z mnoha zemí nabízejí atraktivní a velmi různorodou podívanou. Letošním hitem se stala například uvnitř haly postavená nefalšovaná unikátní čtyřpatrová dřevostavba. Osobní a neformální jednání nabízeli nejlepší čeští dodavatelé a výrobci. Nechyběly pestré workshopy. Ozdobou byly přednášky světových kapacit v oboru. To vše dokázali tvůrci veletrhu „přitesat“ do výlučné atmosféry, podtrhující krásu, harmonii a okouzlení dřevem.

Pokud tedy hledáme reálné příčiny, proč zájem o dřevostavby v posledních letech prudce vzrostl, pak je nutné říci, že lví podíl na tom má právě veletrh Dřevostavby. Ten poslední zhlédlo 27 600 návštěvníků.

Ten příští, který se koná v únoru roku 2018, bude opět určen všem, kteří si chtějí pořídit jak kvalitní dřevostavbu, tak samostatná okna, dveře, podlahu, izolace, nářadí, stroje apod., ale také profesionálům v oboru dřevostaveb nebo starostům měst a obcí.

Více informací o veletrhu najdete na adrese www.drevostavby.eu

Zdroj: www.drevostavby.eu

Autor: Komerční prezentace