RealityMIX.cz

Prodat byt a nadále v něm bydlet. Nová služba zaujme zejména seniory

Prodat byt a nadále v něm bydlet. Nová služba zaujme zejména seniory

17.7.2023: Prodat nemovitost, vystěhovat se z ní a pak si užít klidné stáří v nájmu nebo v domu s pečovatelskou službou. Taková je běžná praxe, když senior prodává svou nemovitost. Ne každý je ale ochotný tak snadno se vzdát místa, kde strávil řadu let či desetiletí. K bytu, který jsme postupně zařídili, vychovali zde děti a zažili mnoho chvil rodinné pohody, máme sentimentální vztah.

Byt se prodá, senior v něm však nadále spokojeně bydlí

Proto přináší česká společnost NEXT REALITY prostřednictvím Českomoravského realitního fondu novou službu. Z řetězce „prodat nemovitost, vystěhovat se a užít klidné stáří“ je vynechán prostřední článek. Skutečně: nyní je možné prodat nemovitost, a přitom v ní nadále bydlet.

Senior získá za svůj byt finanční prostředky, které může využít ke splnění svých snů nebo snů svých blízkých. Za peníze z nemovitosti si lze pořídit nové auto, cestovat nebo třeba zaplatit vnoučatům studia. Rovněž je možné si ponechat prostředky jako úspory na důstojné dožití, což při aktuálně rostoucích cenách potravin a energií může mnoha lidem přijít vhod.

Byt sice mění vlastníka, na poštovní schránce a na domovních dveřích ovšem zůstává ta stejná jmenovka. Původní vlastník zde nadále bydlí, jak byl zvyklý. Platí pouze poplatky za energie a podobně. Až po smrti původního vlastníka zaniká právo užívání a nemovitost plně přechází na vlastníka nového.

Nemovitost dostává věcné břemeno

Služba funguje na principu věcného břemene. Věcné břemeno je na trhu s realitami standardní záležitost – oprávněný může využívat část nebo celou hodnotu cizí věci a vlastník je naopak povinen něco konat, dát, trpět, či se něčeho zdržet.

Toto je přesně situace, kterou jsme si představili v úvodu článku. Realitní kancelář ponechává osobní služebnost původnímu majiteli bytu. Tuto služebnost nelze převést na jinou osobu, nejpozději smrtí této osoby služebnost zaniká.

Jak služba funguje krok za krokem

Jde tedy o naprosto legální proces, „služebnost doživotního užívání“ se zapisuje do katastru nemovitostí a je nevypověditelná. Ve světě není tento produkt realitní společnosti žádnou novinkou – službu využívají senioři ve Velké Británii, v Německu nebo Rakousku.

Máte zájem o výkup nemovitosti s právem jeho doživotního užívání? Pak postupujte následovně:

  • Kontaktujte společnost NEXT REALITY ZDE
  • Realitní kancelář vám připraví cenovou nabídku ZDARMA
  • Získáte kompletní smluvní dokumentaci, včetně smlouvy o věcném břemeni
  • Podepíšete smlouvu. Finanční prostředky jsou vzápětí vyplaceny na váš účet
  • Dále bydlete v bytě či v domu, jak jste zvyklí. Hradíte pouze poplatky za energie

Tuto službu přinášejí

NEXT REALITY – jedna z největších českých realitních kanceláří se sítí 60 poboček po celé republice

Českomoravský realitní fond – společnost zabývající se nákupem a prodejem nemovitostí

- komerční prezentace -

Zdroj: www.nextreality.cz

Autor: NEXT REALITY

Podobné články